Vyhledávání
      

borovice kanárská (Pinus canariensis )

 

Jehličnany > 

Výška rostliny: 
do 25.0 m
Doba květu: 
Březen, Duben
Barva olistění: 
modrozelená
Typy listů: 
jehličnaté, stálezelené
Náročnost: 
slunce, vlhko, teplomilná, propustné půdy

Fotogalerie (0 fotek):

Popis rostliny:  
Borovice kanárská je jehličnatý strom, jehož kmen má červenohnědou popraskanou, šupinatě se odlupující borku, velmi odolnou proti požáru. Je vysoký až 25m.

Jehlice na stromu vytrvávají 1 -3 roky, jsou ohebné a špičaté, často visící dolů, svěže zelené, 15 -30cm dlouhé a 0,5 -1,3mm široké, na 3 hranách jemně špičatě zubaté, vždy po 3 v 10 -20mm dlouhé, zelenohnědé pochvě.

Jehlice mladých stromů jsou nápadně modrozelené, 3 -8cm dlouhé. Pupenové šupiny jsou volné, s bílým třásnitým okrajem a nazpět zahnutou špičkou.

Šišky jsou jednotlivé nebo po dvou, přisedlé nebo až na 2cm dlouhých stopkách, po otevření široce vejcovité, 9 -20 x 9-12cm velké, leskle oříškově hnědé. Štítek je na šupině kosočtverečný, širší než vysoký, s poměrně plochým pupkem.

Semena jsou obvejčitá, širokou bází přisedlá, 12 -25mm dlouhé křídlo s charakteristickými tmavě hnědými zvlněnými liniemi.

Šišky se tvoří od března do dubna.

Čeleď:
Pinaceae – borovicovité

Výskyt:
Tento druh borovice roste v nadmořské výšce mezi 800 -2200m, vytváří lesní porosty, často poškozené a zdeformované požáry. Vyskytuje se jako endemit na Kanárských ostrovech.


 
 

Reklama - Kontakt
Copyright © 2010-2013 AtlasRostlin.cz
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.